Uroda online

Internetowy portal tematyczny!

Home » Moda » Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci
Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to w naszych czasach nagminny problem. Sporo dzieci ma problemy związane z prawidłowym rozwojem. Czynników warunkujących może być wiele. Specjaliści nie umieją wskazać jednoznacznie. Jedno jest ewidentne: takie dzieci wymagają terapii. Ogromne poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich przyczyn?

Metoda Krakowska – zalety
Rodzice, kiedy dowiadują się o trudnościach rozwojowych swojej pociechy są załamani. Wiadomo, że jest to duże zmartwienie. Gdy minie pierwszy szok rodzice rozpoczynają poszukiwania odpowiedniej terapii. Zaangażowanie rodziców jest nieoceniony i wprost proporcjonalnie przekłada się na zdrowie dziecka. Szukając rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to stosunkowo dość nowa terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez całe lata współpracowała z dziećmi niesłyszącymi – na tym fundamencie stworzyła założenia terapii która wspiera dzieci z zaburzeniami. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Sporo rodziców z chęcią ją wykorzystuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na pobudzaniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie cykle rozwoju, jak to występuje spontanicznie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Zasadnicze znaczenie ma umiejętność czytania. W związku z tym dziecko szybko uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że dzieci w wieku 2 lat mogą nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma podstawowe znaczenie. Dzieci łatwiej rozumieją otaczającą je rzeczywistość, jeśli są zdolne czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania celowo przygotowanych nagrań na płycie. Ten rozdział jest bardzo wymagający, ponieważ dziecko buntuje się.
Następna część to używanie najróżniejszych pomocy terapeutycznych stworzonych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku ważne umiejętności: analizę wzrokową, pamięć wzrokową, szeregowanie, logikę, umiejętność zabawy i inne. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej stosuje się stopniowo. Zaliczamy do nich : fiszki, ludziki, karty i inne.

Metoda Krakowska to odnosząca sukcesy terapia. Powinno się ją dokładnie, aby pomóc swojej pociesze.
źródło: pomoce logopedyczne juniora.pl

Categories: Moda

Comments are closed.